Malarstwo sakralne łączy technikę olejną z temperą, bazując na akademickim podejściu do obrazu. Warstwy malarskie nakładane laserunkowo miękkimi pędzlami, lśnią od żywicznych werniksów. W tym rodzaju malarstwa poszukuję światła i ekspresji do pokazania bogactwa życia wewnętrznego postaci. Wykonuję kopie i interpretacje dzieł lub proponuję własne szkice.

 

Zapraszam do obejrzenia Galerii Malarstwa Sakralnego.

Większość z tych obrazów powstała na zamówienie parafii, z przeznaczeniem do wnętrz kościelnych. Rozmiary obrazów tego typu są dość duże ze względu na rozmiar pomieszczeń w których będą prezentowane. Typ obrazu sakralnego to głównie portret lub portret połączony ze sceną rodzajową. Część wizerunków powstaje na bazie szkicu wykonanego z wyobraźni lub pozowanego przez modela. Szkic taki jest zatwierdzany przez kompetentnego teologa, aby był zgody z ikonografią postaci. 

Obraz olejny Chrystusa Króla, 120 x 180 cm. Parafia p.w. Chrystusa Króla w New Jersey

Obraz olejny bł. Michała Sopoćko, 60 x 80 cm. Archikatedra Białostocka, uroczystości powitania nowego arcybiskupa.

Obrazy z cyklu Boże Miłosierdzie – kaplice prywatne

Sługa Boży Świętosław Milczący zwany błogosławionym, patron dobrej spowiedzi, obraz namalowany z własnego szkicu oraz modela. Ikonografia powstała z inicjatywy ks. Krzysztofa Winklera

Malarstwo sakralne